EPS drėgmės įgertis

Pagal konstruktorės skaičiavimus polinių gręžtinių pamatų rostverkas turi būti apšiltintas EPS100 150mm storio polistirolu. Visi kaimynai aplinkui šiltina XPS F-300 100 mm storio polistirolu sakydami, kad XPS mažiau įgeria drėgmę ir ilgesnį laiką nepraranda savo techninių charakteristikų. Mano skaičiavimais apšiltinus XPS 100 mm pamato varža sumažėtų beveik 30 %. Ką galėtumėte pasiūlyti/rekomenduoti šiuo atveju? Norėtųsi naudoti XPS, bet jo nebūna 150 mm storio.

 

UAB "Kauno šilas" EPS 100 ilgalaikis drėgmės įgėris - 2,1%. Analogiško XPS produkto techniniam aprašyme pažymėta "beveik neįgeria drėgmės". Jei Jums toks EPS įgėris netenkina,padidėjųsį šilumos pralaidumą dėl papildomos drėgmės galite kompensuoti, padidindami izoliacinio sluoksnio storį, pav,. vietoj 150 mm panaudoti 160 mm plokštę, įrengiant vėdinamą ir drenuojamą nuogrindą, žvyro sluoksniu pagerinant drenažą ar kt.
Diskutuojant dėl techninių parametrų pastovumo, galiu atkreipti dėmesį, kad jau EPS standarte nurodyta, kad ši medžiaga laikui bėgant nekeičia savo techninių parametrų (šilumos laidumo, degumo),Tai aksioma ir dėl to neverta ginčytis.
Išsamiau apie EPS panaudojimą pamatų apšiltinimui rasite www.kaunosilas.lt. Techninė informacija.Putplasčio panaudojimo taisyklės.