Gelžbetoninio namo sienos "kvėpavimo" klausimai

Klausimas. norėčiau sužinoti, ar tarybiniais laikais statytų blokinių namų gežbetoninės sienos yra kvėpuojančios ar nekvėpuojančios?  Pasirenkant namo renovacijai šiltinimo medžiagą ir tinkus, tai svarbu. Ar panaudojus putplastį ir padarius namą sandarų, nesikaups butuose drėgmė, jei sienos nekvėpuojančios?

 

Atsakymas.

Pateikiame lentelę, kurioje nurodyta 24 cm storio gelžbetoninės sienos, apšiltintos 12 cm Neoporo plokštėmis ir aptinkuotos plonasluoksniu tinku, keletą charakteristikų. Paskutinis rodiklis lentelėje – vandens garų varža.

 

Kaip matyti, neapšiltinta namo siena turi garų varžą 19,43, o apšiltinus putplasčiu ir aptinkavus tinku, ji padidėja 3,4 iki 22,83. taigi, apšiltinimo sistema negali esminiai įtakoti į gelžbetonio sienos kvėpavimo procesus.Jei, apšiltinus gelžbetoninį namą  polistireniniu putplasčiu ar vata, gyventojai skundžiasi pablogėjusiu mikroklimatu. Problemų reikia ieškoti kitur.Vykdant kompleksinius renovavimo darbus, keičiami langai, užsandarinami visi buvę plyšiai apie langus, duris, neretai pažeidžiama ventiliacijos sistema. Per sienos konstruktyvą kartu su šiltu oru išeina tik nežymi vandens garų dalis. Patalpų ventiliacija per sieną nevyksta.  Patalpose turi būti išlaikoma santykinis drėgnis ne daugiau 60%, o tai turi užtikrinti pastato ventiliacinė sistema.