Daugiabučio namo pirmininko klausimas

 

Klausimas. Esu daugiabučio namo pirmininkas. Susidomėjau Jūsų technologijomis. Man iškilo vienas klausimas. Ar šiltinant namo sieną polistireniniu putplasčiu (klijuojant jį prie sienos), jeigu ji yra šlapia ar įsigėrusi lietaus vandens, ar klijai, kuriais klijuojamas polisterinis putplastis prikibs gerai ir kokybiškai laikysis minėtasis putplastis? Ar reikia laukti, kol siena išdžius? Tačiau ši galimybė nelabai įmanoma, kadangi siena išorinė.

 

Atsakymas. 

Polistireninis putplastis mažiau jautrus technologiniam brokui, nei mineralinė vata, tad, renkantis izoliacinę medžiagą, būtina į tai atsižvelgti.

Dėl drėgmės. negalima pradėti šiltinimo darbų, jei siena drėgna. Ir problema ne tik klijavimo procese. Apšiltinus šlapią ar drėgną sieną, susidaro papildomas vandens garų užtvaras, kuris blogina sienos termoizoliacines savybes.

Nuo šiltinamo paviršiaus reikia pašalinti skiedinio likučius, silpnas ištrupėjusias plytas, suaižėjusį seną tinką arba kitą silpną apdailą. Paviršiai turi būti nuvalyti, išlyginti, ir išdžiovinti. Sienos drėgmė prieš gruntavimą neturi būti didesnė nei 5%, ir statybininkai turi rasti būdus, kaip tą pasiekti. Tai nėra didelė problema, nes gelžbetoninės sienos vandens garų skvarbos koeficientas µ lygus 100 (palyginimui, fasadinio polistireninio putplasčio – 23 – 30). Šis dydis charakterizuoja, kad siena nėra linkusi sugerti drėgmę, ir, lietui  pasibaigus, ji greitai išdžiūsta. Po to siena gruntuojama, klijuojamos polistireninio putplasčio plokštės. Išsamiau su šiltinimo technologija galite susipažinti ttp://www.kaunosilas.lt. Techninė informacija. Statybos taisyklės. VIII skyrius. Išorinių sienų šiltinimas tinkuojama sudėtine termoizoliacine sistema.