Sienos atsparumas degumui

 

Klausimas. Projektuojame namą, mums būtina pasiekti I atsparumo ugniai laipsnį. Norime naudoti putų polistirolą ir struktūrinį tinką išorės apdailai. UAB "Kauno šilas" svetainėje galima rasti informacijos, jog siena, dengta putų polistirolu ir struktūriniu tinku, atitinka klasę B-s1,d0, tačiau nurodytas mūro storis nuo 250mm. Ar siena iš Arko18 (plotis 180mm) ir minėtu apšiltinimu bei struktūriniu tinku taip pat būtų priskiriama I atsparumo ugniai grupei ir kaip tai įrodyti skaičiais?

 

Atsakymas. Pagal 2010 m gruodžio 7 d. gaisrinės saugos reglamentą Nr. 1-338 I atsparumo ugniai laipsnio pastatų lauko sienų apdailai iš lauko draudžiama naudoti žemesnės kaip B–s1, d0 degumo klasės statybos produktus. Tai reiškia, kad jei Jūsų pastatas priskiriamas I atsparumo ugniai kategorijai (o tai nustatoma pagal tą patį reglamentą), galite be apribojimų šiltinimui naudoti polistireninį putplastį, aptinkuojant plonasluoksniu apdailiniu tinku.

Kada atliekami  apšiltinimo sistemos gaisriniai bandymai, nereglamentuojama, prie kokios sienos (plytos, betonas ar kitokia konstrukcija) bus tvirtinama apšiltinimo sistema, nes ne siena yra bandymo objektas, o šiltinimo sistema, pritvirtinta prie nedegios sienos.