Plastikinio lango problemos

 

Klausimas. Kambaryje įmontuotas plastikinis langas beveik per visą sieną iki pat žemės. Tame kambaryje temperatūra beveik 3 laipsniais žemesnė, nei kituose kambariuose. Ar yra galimybė apšiltinti plastikinį langą?

 

Atsakymas. Plastikinių langų pramonė pastaraisiais metais pažengė toli į priekį, siūlydama penkių– šešių kamerų profilius, 2 – 3 langų stiklo paketus.

Atitinkamai ir deklaruojamas šilumos perdavimo koeficientas U sumažėjo nuo 1,4 iki 1,0 W/m2K. Pasyviems namams siūlomi langai su U=0,729 W/m2K. Taigi, patys geriausi langai užtikrina šiluminę varžą R =1,371 m² K / W. Tai vis tik labai nedaug. Palyginimui- tokią varžą sudaro 5 cm. storio polistireninio putplasčio plokštė. Lauko sienai reikalaujama R≥ 5, o siektina 6÷8.

Taigi, nekeista, kad kambaryje su dideliu langu gerokai šalčiau, ypač, jei langai ne iš brangiausių. Plastikinio lango apšiltinimo variantų nėra. Galima jį pakeisti brangesniu, bet šiltesniu, turinčiu mažesnį šilumos perdavimo koeficientą,- kambaryje 1 laipsniu bus šilčiau. Didesnį šiluminį efektą pasieksite, keisdami langą mažesniu, galima dalį lango pakeisti apšiltinta siena,bet prarasite gražų vaizdą ir tai papildomai kainuos.