Putplastis ar vata?

 Klausimas. Kokiu būdu geriau apšiltinti namo sienas iš išorės: polistirolo plokštėmis ir tinkuojant ar akmens vata ir užkalant medžio dailylentes? Dabartinės sienos yra iš silikatinių plytų (dviejų eilių). Įdomu būtų sužinoti, kuriuo atveju šiltinant patalpoje bus šilčiau ir kuris būdas pigesnis. Gal dar yra kitų mums nežinomų niuansų?

 

Atsakymas. Klasikinis ir patikrintas būdas- plonasluoksniu tinku aptinkuotos polistireninio putplasčio plokštės. Visų pirma- tai pats pigiausias variantas. Silikatinių plytų sienos šilumos laidumo koef. tik 1W/(m2K), tad 25 cm. storio siena turi varžą R= 0,25. Apšiltinimui reikia naudoti apie 20 cm. storio izoliacinės medžiagos (vatos ar putplasčio). Tokio storio vatą sunku gerai sutvirtinti, ilgainiui ji gali sukristi. Vatą teikia saugoti nuo vėjo ir drėgmės, įrengti ventiliacinį oro tarpą. Medžio dailylentės retkarčiais prašys papildomų investicijų. Problemų bus žymiai mažiau apšiltinus namą 18 cm. Šiloporas Neo ir aptinkavus plonasluoksniu apdailiniu tinku.

 
Papildomas klausimas. Planuoju, kad apdaila bus plyta 10-12 cm. storio, o ne tinkas.

Vadinasi, turiu 13 cm. vietos šilumos izoliacijai. Kokį gaminį pasiūlytumėte, siekiant išgauti maksimalią sienos varžą? Ar galima dėti 10 cm. + 3 cm. neoporo? Beje, kokia 10 cm. ir 3 cm. neoporo varža?

 

Atsakymas. Geriausią šiluminę varžą iš termoizoliacinių medžiagų turi Šiloporas Neo. 13 cm. (apšiltinimui užsakykite vieną 13 cm. sluoksnį, o ne 10+3). Šiloporas Neo varža 4,06. 

Keli pastebėjimai dėl plytos. Moksliniai tyrimai reikalauja, kad naudojant trijų sluoksnių sienos struktūrą, tarp išorinės plytos ir termoizoliacinės medžiagos turi būti 3- 4 cm. oro tarpas, kuris išgarintų drėgmę (išorinės sienos plytą stipresnis lietus perlyja ir tai mažina termoizoliacinės medžiagos varžą). Be to, jei mūrysite tiesiog prie putplasčio, neišvengiamai liks oro tarpai, uždaros oro duobės, kuriose kaupsis drėgmė, o tai jau negerai. Tinkavimas visas šias problemas išsprendžia.