Ar reikalingas oro tarpas trisluoksniai sienai? Girdejau nuomoniu, kad puta dula ir oro tarpas tik pablogins situacija. Pas mane pamatas 40cm, blokai 20 cm, plyta 8,5.

 

Klausimas. Ar reikalingas oro tarpas trisluoksnei sienai? Girdėjau nuomonių, kad polistirolas dūla ir oro tarpas tik pablogins situaciją. Mano namo pamatas 40 cm., blokai 20 cm., plyta 8,5. Tai nelabai kas lieka šiluminei izoliacijai, juolab, jei daroma su oro tarpu. Kokie būtų Jūsų patarimai?

 

Atsakymas. Jūsų informacija netiksli. Polistireninis putplastis nepūva, nedūla, ir yra atsparus senėjimui.Jei planuojate trisluoksnės sienos variantą, oro tarpas būtinas, per jį išgarinama drėgmė, patekusi per apdailinę plytą,  Jūsų  atveju rekomenduotina : nešančioji konstrukcija, 20 cm storio Šiloporas Neo  plokštes, 4 cm oro tarpas, apdailinė plyta, įtraukto pamato variantas (išsamiau  www.kaunosilas.lt  Techninė informacija, Putplasčio panaudojimo taisyklės, brėžinys TCP 11).

Ekonomiškesnis variantas - nešančioji konstrukcija, 20 cm Šiloporas Neo plokštės, aptikuotos plonasluoksniu tinku. Išsamiau apie įtraukto cokolio šiltinimą http://www.kaunosilas.lt/naudojimas/pamatams/