Namas su 2 oro tarpais

Klausimas. Sienų, turinčių oro tarpą, šiltinimas iš išorės ar vidaus neefektyvus. Ką tokiu atveju siūlytumėte daryti? Mano pastato sienos netgi su 2 oro tarpais.

Atsakymas. Trisluoksnė siena su oro tarpu tarp plytų lyg ir gera išeitis, nes oro šilumos laidumo koeficientas 0,025W/(m×K). Tačiau problema ta, kad oras turi puikią šiluminę varžą tik su sąlyga, kad oro tarpas uždaras, ne didesnis nei 1 cm, ir oras jame nejuda. Sąvoka „nevėdinamas oro tarpas“ realybėje sunkiai pasiekiama, tuo tarpu vėdinamas oro tarpas net pablogina šilumines sienos savybes. Skaičiuojant atitvarų pralaidumą vėdinamų oro tarpų atveju, tiek oro tarpo, tiek išorinės sienos konstrukcijos varžos nepaisoma, laikoma, kad ji lygi 0. Taigi, pastato apšiltinimas iš lauko pusės beprasmiškas.

Norint išspręsti namų su oro tarpu problemą, oro tarpus imta pildyti termoizoliacinėmis medžiagomis. Galingais kompresoriais pro sienoje pragręžtas skyles pripučiama polistireninio putplasčio granulių, kurios užpildo visą ertmę, visus nelygumus ir įdubimus. Tokiu būdu pasiekiama varža, lygi atitinkamo storio polistireninio putplasčio plokštės varžai.

Beje, iš vidaus šiltinti Jūs galite bet kokiu atveju, net ir neužpildydami oro tarpų granulėmis, gausite efektą, lygų polistireninio putplasčio plokščių šiluminei varžai. Tik čia yra du minusai: pirma, namui sveikiau, kai jis šildomas iš išorės, šiltinimas iš vidaus– tik atsarginis variantas. Antra, prarasite dalį pastato erdvės, o tai apgyvendintam namui sudaro daug nepatogumų.Be to, apšiltinant iš vidaus, kartu būtina spręsti ir vėdinimo problemas.