Konferencija „Verslo ateitis: vizijos ir revizijos“

Šiandieninis pasaulis sparčiai kinta į šiuos pokyčius neišvengiamai įtraukdamas ir verslą, kuriam nuolat kyla naujų iššūkių, o kartu atsiveria ir nematytų galimybių. Kokie gi globalūs ir lokalūs politiniai, ekonominiai, socialiniai bei technologiniai procesai šiandien yra aktualūs verslo įmonėms ir kokią rytojaus verslo viziją jie žada?

 
2017 metų balandžio 27 d. (ketvirtadienį), 14 val. statybų parodos RESTA metu šiuos klausimus gvildensime konferencijoje „Verslo ateitis: vizijos ir revizijos“. Nemokamas renginys vyks parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.3 salėje, Vilniuje, adresu Laisvės pr. 5. Planuojama renginio trukmė – 2,5 val.

 
Renginio programa

 
Politinė tema. „Protesto pavasaris: ar rinkėjai (ir politikai) išprotėjo?“

 
Pranešėjas: ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto tyrėjas doc. dr. Vincentas Vobolevičius.


Žurnalisto paklaustas apie Bilo Klintono pergalės 1992 m. JAV prezidento rinkimuose priežastį jo patarėjas Džimas Karvilis ištarė savo garsiąją frazę: „dėl ekonomikos, kvaily!“ (angl. the economy, stupid). Po ketvirčio amžiaus geležinis Karvilio argumentas, kad visada laimi ekonominę gerovę įtaigiau žadantys politikai, regis, nebegalioja. Už Brexit D. Britanijoje nubalsuota, nepaisant to, kad dauguma rinkėjų suvokė išstojimą iš Europos Sąjungos turėsiant neigiamų pasekmių ekonomikai. Panašu, kad ir nemaža dalis JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkėjų suprato, kad jų kandidato pergalė gali turėti sunkiai nuspėjamų ekonominių pasekmių.


Kas lemia tokį rinkėjų nuotaikų ir prioritetų pasikeitimą? Kaip į jį reaguoja pagrindinių Vakarų politinių partijų lyderiai? Kokį poveikį jų reakcijos gali turėti Lietuvos, Europos bei pasaulio raidai?


Ekonominė tema. „Investicijų ateitis Lietuvoje: kada įvyks proveržis?“


Pranešėjas: nepriklausomos plėtros kapitalo fondų valdymo bendrovės „LitCapital Asset Management“ įkūrėjas Šarūnas Šiugžda.


Po ekonominės finansų krizės Lietuvoje investicijų apimtys vis dar nėra pakankamos, kad užtikrintų ilgalaikį ekonomikos augimą šalyje. Įmonės investuodamos jau kurį laiką išlieka labai atsargios. Vos keletas verslo sektorių, tokių kaip NT, baldų pramonės, telekomunikacijų, o pastaruoju metu transporto, investicijoms skyrė ženklesnes sumas. Tuo metu pramonės įmonės investicijų srityje smarkiai atsiliko. Investicijos į tyrimus ir technologijas taip pat, nors ir auga, tačiau išlieka ženkliai žemesnės nei kitose ES šalyse. Vis dėlto augant darbo užmokesčiui, o verslui susiduriant su darbuotojų trūkumu investicijos turėtų pagaliau įsibėgėti. Kurios pramonės šakos bus investicijų lyderės ir kokią įtaką tai turės šalies ekonomikai?


Socialinė tema. „Sensta įmonių personalas: ar dirbsime iki 100 metų?“


Pranešėja: ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto tyrėja dr. Bernadeta Goštautaitė


Vakarų visuomenės vis labiau sensta. ES gyventojų amžiaus mediana 2001-2015 m. padidėjo 4,1 meto. Ši tendencija lemia, kad pensinis amžius daugelyje ES šalių vis ilginamas, o tai reiškia, kad bendrovės turi ieškoti būdų sukurti tokias sąlygas, kuriomis efektyviai galėtų dirbti ir vyresni nei 40-ties metų amžiaus žmonės.


Lietuvoje senstančios visuomenės problema dar aktualesnė, kadangi ją išryškina dideli emigracijos srautai. Iš šalies daugiausiai emigruoja būtent jaunesni – 15-35 metų amžiaus – asmenys. Tuo metu vyresni žmonės itin dažnai susiduria su neigiamu darbdavių požiūriu: esą jie lėčiau mokosi, vangiau įsitraukia į darbo reikalus, jų našumas neva yra menkesnis ir jie sunkiai prisitaiko prie pokyčių ar nėra linkę rodyti iniciatyvos. Akivaizdu, kad žmogaus vertybės ir poreikiai su amžiumi keičiasi, kai kurie įgūdžiai prarandami, tačiau kai kurie – sustiprinami. Tad kokios gi darbo sąlygos yra tinkamiausios vyresnio amžiaus darbuotojams, kad jie būtų produktyvūs, norėtų rodyti iniciatyvą, prisitaikytų prie pokyčių ir išliktų sveiki?


Technologinė tema. „Technologinis atvirumas – naujas kelias pelno link“


Pranešėjas: skaitmeninių pirkimų sistemos verslui „DealLink“ vadovas Emilijus Vinča.


Šiuo metu, kai verslo vystymo plėtra yra sulėtėjusi, įmonės aktyviai ieško vidinių resursų pelnams padidinti. Verslas-verslui pirkimai lemia didelę verslo kaštų dalį, todėl efektyviai modernizuodamos pirkimų procesą įmonės gali ženkliai pagerinti savo rezultatus. Nauji procesai leidžia ne tik sumažinti pirkimų kaštus, bet ir tiekėjams gauti užsakymus iš naujų klientų. Tad kaip gi pasinaudoti naujomis galimybėmis?