„Vilmorus“ apklausa

Gruodžio pradžioje atlikta apklausa parodė, kad 24 proc. Lietuvos gyventojų pastatų šiltinimui rinktųsi polistireninį putplastį. Didžioji dauguma apklaustųjų teigė, kad renkantis medžiagas pastatų šiltinimui jiems svarbiausia geros medžiagos termoizoliacinės savybės, atsparumas drėgmei, ekologiškumas, ekonomiškumas ir gera garso izoliacija.

 

Gauti duomenys parodė, kad ketvirtadalis tyrime dalyvavusių Lietuvos gyventojų pastatų šiltinimui rinktųsi polistireninį putplastį, 15 proc. naudotų mineralinę vatą, 6 proc. – termoputas. Ekovatą ir kitas šiltinimo medžiagas naudotų likusi apklaustųjų dalis.

 

Renkantis pastatų šiltinimo medžiagą 51 proc. apklaustųjų svarbiausia – medžiagos termoizoliacinės savybės. 43 proc. labiausiai vertina medžiagos atsparumą drėgmei. 37 proc. apklaustųjų svarbiausias ekologiškumas, 31 proc. – medžiagos pigumas. Taip pat nemaža dalis respondentų pabrėžė, kad ieškant tinkamiausios medžiagos pastatų šiltinimui svarbiausia jos garso izoliacija, naudojimo patogumas ir tvirtumas.

 

Remiantis apklausos duomenimis, nemaža dalis respondentų nerimauja dėl menko šiltinimo medžiagų atsparumo drėgmei, prasto laidumo orui, neatsparumo graužikams. 31 proc. apklaustųjų mano, kad polistireno putplastis nėra atsparus aukštai temperatūrai. 46 proc. galvoja, kad mineralinė vata yra kenksminga sveikatai.

 

Visuomenės nuomonės ir rinkos bendrovės „Vilmorus“ atliktos gyventojų apklausos  metu buvo apklausta daugiau kaip 1000 vyresnių nei 18 metų amžiaus gyventojų iš 17 Lietuvos miestų ir 51 kaimo.