Apšiltinimas iš vidaus

Gan dažni klausimai, ateinantys į  UAB „Kauno  šilas“ paštą, - prašymai  pakonsultuoti sienų apšiltinimo iš vidaus klausimais. 

Pateikiame atsakymą į vieną būdingą užklausimą.

 
Klausimas.

Norėčiau truputį konsultacijų dėl sienos šiltinimo.

Noriu apšiltinti Vilniaus senamiestyje esančio pastato sienas. Kadangi KVAD neleidžia keisti pastato fasadų, šilumos izoliaciją planuoju dėti iš vidaus.

Sienos storis 800 mm, keraminių plytų mūras, seno tipo.

Bijau, kad pastato viduje nepradėtų kauptis drėgmė ir neatsirastų palėsis.

Kokią detalę ir kokį polistireninio putplasčio storį rekomenduotumete.

 
 

Atsakymas.

Apšiltinimas iš vidaus labai populiarus Prancūzijoje, Vokietijoje, kur senamiesčiuose apšiltinimas iš lauko draudžiamas. Tačiau šiuo metodu negalima šiltinti vienos sienos ar vieno  buto, reikalinga apšiltinti visą namą.Tarp apšiltintos ir neapšiltintos sienų susidaro papildomi įtempimai, sienose gali atsirasti plyšių, įtrūkimų.

Pateikiame keletą grafikų su komentarais.            

 

1.      Esama padėtis

 
 

Rasos taško susidarymo kreivė (žalia) nesikerta su konstrukcjos drėgmės išgarinimo kreive (mėlyna). Išvada (grafiko  apačioje) teigiama, siena  nedrėksta. Varža  R=  1,313 mK2/W

 
 
 
 
 
 

2.      Pastatas apšiltintas iš vidaus 5 cm Šiloporas NEO plokšte ir aptinkuotas plonasluoksniu tinku.

  

  Sienos varža padidėja iki 2,875. Konstrukcijoje matyti raudonai nuspalvinta galimo kondensato susidarymo zona. Išvada  teigiama, vandens  garų  kondensavimosi šaltuoju metų  laiku masė(343 g/m2) žymiai mažesnė už konstrukcijos gebą išgarinti drėgmę šiltuoju metų periodu (596 g/m2), drėgmė sienoje nesikaupia, išvada teigiama. Visgi, kondensatas konstrukcijoje žiemą mažina sienos šiluminę varžą, silpnina konstrukciją ir yra nepageidaujamas reiškinys.

 

3.Pastatas apšiltintas iš vidaus 15 cm Šiloporas NEO plokšte ir aptinkuotas plonasluoksniu tinku.

 

 Sienos varža R= 6, tai, ko reikia. Nors išvada teigiama, bet putplasčio plokštės ir muro sandūroje žiemos metu susidariusio kondensato kiekis (191 g/m2) artimas vasaros laikotarpiu  išgarinamos drėgmės kiekiui (214 g/m2). Tai nepageidautinas reiškinys, drėgmė pilnai pasišalina tik į vasaros pabaigą.   
 
 

3.      Pastatas apšiltintas iš vidaus 15 cm Šiloporas NEO plokšte, dedant garo izoliaciją.

Norint pagerinti drėgnumines pastato savybes, rekomenduojama sekanti technologija.

 Putplasčio plokštės klijuojamos prie sausos, pašiurkštintos vidinės sienos, dadama antikondensacinė plėvelė, spyralinėmis smeigėmis EJOT Spyraldubel prie putplasčio plokštės  pritvirtinama gipsokartono plokštė, kartu prispaudžianti ir antikondensacinę plėvelę.

 

Grafikas rodo, kad žiemos periodu tarp putplasčio plokštės ir sienos kondensuojasi nedidelis drėgmės kiekis, kuris šiltuoju metų laiku iš konstrukcijos pasišalina, išvada teigiama.

Pastabos:

1.Apšiltinus  namą  iš  vidaus,  būtina  gera  ventiliacija,  kambario  santykinė  drėgmė  neturi  viršyti  60%.

2. Kad patalpų kampuose nesusidarytų drėgmės kondensatas ir nesiveistų mikromicetai, būtina šiltinti ir dalį vidinių atitvarų  pagal  rekomendacijas http://www.kaunosilas.lt.Techninė informacija. Putplasčio panaudojimo taisyklės. X skyrius. Sienų šiltinimas patalpose.