Skip to main content

Plokščio stogo šiltinimas polistirolu

Efektyvus ir patikimas plokščio stogo šiltinimas putplasčiu

Termoizoliacijos sprendimai modernios architektūros plokštiems stogams. Nuolydinės polistireninio putplasčio plokštės. Lietuvoje privačios statybos namams vis dažniau pasirenkamas plokščio stogo sprendimas. Kintant šimtametėms šlaitinių stogų tradicijoms, racionaliau išnaudojama statinių su plokščiais stogais erdvė.

Plokščiu arba sutapdintu laikomas stogas, kurio nuolydis yra nuo 0,7 iki 7 laipsnių. Plokščio stogo konstrukcija yra praktiška, jos įrengimas nėra sudėtingas. Pats svarbiausias dalykas įrengiant plokščią sutapdintą stogą – kokybiškai jį apšiltinti ir uždengti bei teisingai padaryti įlajas, vandens nutekėjimą.

Siekiant geresnės statinių ir gyvenimo kokybės, UAB „Kauno šilas“ specialistai sukūrė stogų nuolydžių formavimo skaičiavimo sistemą energiškai efektyviai statybai, naudojant Šiloporo polistireno plokštes.  

Šiloporo putplasčio gaminiai – tai platus termoizoliacinių sprendimų asortimentas, naudojamas betoninių perdangų, plieninių bei medinių konstrukcijų denginių plokštiems stogams, tinka naujai statybai ir renovacijai.

Nuolydį formuojančios plokštės gali būti iš pilkojo arba baltojo putplasčio.

Didžiausia plokščiųjų stogų problema - stovinčio vandens susidarymas, kuris gali pakenkti hidroizoliaciniam sluoksniui. Vykstant vandens užšalimo atšilimo ciklams ardomas hidroizoliacinis sluoksnis, kas lemia drėgmės patekimą į konstrukciją ir dėl ko atsiranda šilumos nuostoliai, padidėja išlaidos šildymui bei, laikui bėgant, reikalingas brangus remontas.

Šiai problemai spręsti siūlome Šiloporo polistireninio putplasčio nuolydinių plokščių sistemą. Šios plokštės turi vienpusį arba dvipusį nuolydį, tad ši sistema užtikrina nuolydį ir efektyvų vandens nutekėjimą į jo surinkimo vietas. Tai lemia visos stogo konstrukcijos efektyvų termoizoliacinių ir hidroizoliacinių savybių išlaikymą daugelį metų – praktiškai visą pastato gyvavimo laikotarpį. Nuolydžius formuojantis sluoksnis atlieka 2 funkcijas: užtikriną reikiamą nuolydį ir veikia kaip papildomas termoizoliacijos sluoksnis.

Šiloporo putplasčio plokštės yra ekologiška, lengva, paprastai montuojama bei efektyvi termoizoliacinė medžiaga, užtikrinanti sandarumą, mažus šilumos nuostolius bei stabilų mikroklimatą patalpų viduje visų tipų stogų konstrukcijose, dažniausiai naudojama izoliacinė medžiaga.

Plokščio stogo įrengimas su putplasčiu

Plokštiesiems stogams, šiltinant vienu, dviem ar daugiau sluoksnių, tinka šios Šiloporas polistireno plokštės:

·       Šiloporas EPS 80

·       Šiloporas EPS 100

·       Šiloporas Neo EPS 80

·       Šiloporas Neo EPS 100

Polistirolo plokštės beveik neįgeria vandens, nekeičia matmenų, jomis apšiltintas stogas bus ilgaamžis. Plokštės tinkamos kloti ant gelžbetonio, profiliuoto metalinio ir kitokių perdangų, didesnio tankio plokštės tinka eksploatuojamiems stogams, terasoms ant stogų įrengti.

Nuolydinės plokštės

Plokščiųjų stogų nuolydžius rekomenduojama formuoti nuožulniomis polistireno plokštėmis. Šiloporo plokštės nuolydžiams formuoti yra pjaustomos iš visų tipų polistireninio putplasčio plokščių, tinkamų šiltinti plokštiesiems stogams.

Plokštės pjaustomos pagal stogo nuolydį, pateiktą projekte, suderintą su projektuotoju, statytoju ar galutiniu užsakovu, atsižvelgiant į stogo matmenis, parapeto aukščius, vandens nutekėjimo kryptis, termoizoliacijos storius. Esant nestandartinių sprendimų poreikiui,  UAB „Kauno šilas“ gali pagaminti bet kokio nuolydžio polistireninio putplasčio plokštes. Naudojant Šiloporas plokštes, termoizoliacinės plokštės ant plokščio stogo montuojamos dažniausiai dviem – trimis sluoksniais.

Naudojant pilkojo polistirolo Šiloporas Neo plokštes, dėl jų termoizoliacinio efektyvumo lyginant su standartinėmis plokštėmis, galima sutaupyti apie 20 proc. šiltinamojo sluoksnio storio. Taip nedidinant stogo apšiltinimo sluoksnio storio galima įvykdyti griežtus statybos reglamentų reikalavimus arba su tokiu pat storiu izoliuoti efektyviau nei kad anksčiau.

Šiloporas nuolydinių plokščių bei nuolydžio kampų bei formų sistema leidžia sukurti individualų, skirtą namo stogo vandens nubėgimo sistemos projektui, 

šiltinimo sluoksnį,  pritaikytą prie stogo konstrukcijos reikalavimų ir  STR reikalavimų. Labai svarbu, kad kiekviena plokštė būtu kruopščiai suprojektuota, supjaustyta ir aprašyta kartu su su pridedamu montavimo planu. Optimalios kokybės plokštės su nuolydžiu gaunamos tik kompiuteriu valdomose pjovimo staklėse. Projektai gali būti tiek maži, tiek labai dideli.

Norint tinkamai paruošti plokščio stogo šiltinimo projektą su planuojama vandens nuvedimo sistema, būtina ši informacija:

·       Stogo projektas (dwg arba pdf);

·       Termoizoliacijos storiai;

·       Nuolydžių dydžiai;

·       Nurodytos įlajų ar latakų vietos;

·       Polistireninio putplasčio tipas (baltas, pilkas);

·       Parapeto aukščiai.

Nuolydinių plokščių bei nuolydžio kampų ir formų sistema leidžia sukurti individualų, vandens nuvedimo sistemai pritaikytą apšiltinimo sluoksnį. Užsakovai kartu su supjaustytomis plokštėmis gauna montavimo planą.

Plokščio stogo šiltinimo montavimas

Pirmiausia ant perdangos vienu ar dviem sluoksniais  klojamos lygios plokščios putplasčio plokštės, kurios tarnauja kaip apatinės, pagrindinės termoizoliacijos plokštės, o ant viršaus, kad mažiau reikėtu pjaustyti, klojamos Šiloporas plokštės su nuolydžiu, formuojančios  reikiamą stogo nuolydį vandeniui nutekėti.

Kai šilumos izoliacija daroma kelių sluoksnių, plokščių siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥200 mm. Neleistini kryžmiški sluoksnių sujungimai. Polistirolo plokštės turi glaudžiai priglusti prie pagrindo, tarpai – užsandarinti.

Projektuose nuolydis dažniausiai būna nurodomas laipsniais arba procentais. Skaičiuojant reikia žinoti, kad 1° = 1,75 proc.

Pvz., dažniausiai naudojamų stogo nuolydžių dydžiai procentais bei procentų - laipsnių santykis:

 

Procentai

Laipsniai

Pokytis per 1 metrą

1,00 %

0,57°

1,0 cm

2,50 %

1,43°

2,5 cm

3,50 %

2,00°

3,5 cm

 

Dažniausiai  pasitaikantis plokščių stogų plokštumos nuolydis - 2,50 proc.

Šiloporas termoizoliacinės plokštės su nuolydžiu tinka stogams tiek su vidinio vandens nutekėjimo sistema, nuolydį formuojant tiesiogiai į numatytas įlajų vietas, tiek vandens nutekėjimu iš pradžių  į vandens surinkimo lovius ir vėliau paskirstant vandens nubėgimą į įlajas, taip pat tinka stogams ir su išorinio lietaus nuvedimo sistema, kai vanduo nuo stogo subėga į latakus, o vėliau į lietvamzdžius.

Polistireninio putplasčio plokštės yra  tvirtos, atlaiko vaikščiojimą montavimo metu bei eksploatavimo metu atsirandančius sniego apkrovas, eksploatavimo takų keliamą gniuždymo apkrovą. Polistireninio putplasčio sluoksnis puikiai atlaiko saulės elektrinių konstrukcijų keliamas gniuždymo apkrovas.  

Naudojant Šiloporas plokštes su nuolydžiu, suformuojamas sandarus apšiltinimo sluoksnis, kuris dar papildomai, be jokių kitų pagalbinių medžiagų naudojimo leidžia ekonomiškai nuvesti nuo stogo vandenį, žymiai sumažina stogo svorį.

Stogo šiltinimo sistema prie pagrindo tvirtinama mechaniškai smeigėmis arba klijuojama. Jei stogų hidroizoliacinės dangos dengiamos balastinio žvyro arba dirvožemio sluoksniu, tada stogo šiltinimo sistema prie pagrindų gali būti netvirtinama. Tvirtinimo smeigės turi būti atsparios korozijai.

Užsakius nuolydines  Šiloporo plokštes stogui, užsakovas gauna:

1.   Paruoštas ir suženklintas termoizoliacijos plokštes;

2.   Detalų plokščių sąrašą;

3.   Projektą su plokščių išdėstymu, reikalingu montavimui statybvietėje.

 

Šiloporo skirtingų nuolydžių plokštės, skirtos priešpriešiniams vandens srautams paskirstyti tarp įlajų stoguose, su jau suformuotais nuolydžiais.

 

Šiloporo putplasčio galima formuoti ir parapetus. Toks jų sudarymo būdas pagreitina ir sutaupo laiko bei resursų, leidžia atsisakyti brangių mūro bei betonavimo darbų ant stogo.

Polistireniniu putplasčiu apšiltintų stogų konstrukcijos klasifikuojamas pagal stogų atsparumo išorinei ugniai BROOF (t1) reikalavimus. Šiloporas plokštės naudojamos praktiškai su visomis Lietuvos rinkoje esančiomis hidroizoliacinėmis dangomis.

Su Šiloporo izoliacija galima lengvai pasiekti visus aukščiausio energinio efektyvumo reikalavimus. Geros termoizoliacinės medžiagos savybės bei mažas tankis leidžia pasiekti A++ energinės klasės reikalavimus, taip pat gana nesudėtingai suprojektuoti žaliųjų stogų sprendimus, kurie suteikia pastatams didesnę pridėtinę ir estetinę vertę.

Šiloporo plokštes su nuolydžiu taip pat galima naudoti balkonuose, vonios kambariuose, taip pat nelygiems paviršiams išlyginti. UAB „Kauno šilas“ gamina įvairių matmenų bei formų fasadų, interjero plokštes, detales, fasadą su nuolydžiu.

Prireikus, putplasčio plokštes galima lengvai nupjauti objekte paprastu rankiniu būdu. Esant didesnėms darbų apimtims ar siekiant tikslumo, rekomenduojame Šiloporas parduotuvėse įsigyti rankines polistirolo pjaustymo stakles.

 

UAB „Kauno šilas“ informacija ir iliustracijos