Skip to main content

Rinkos naujienos - ETICS konferencija

 UAB "Kauno šilas" direktorius V. Adomavičius, kartu su Lietuvos Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentu S. Skrodeniu dalyvavo tarptautinėje išorinių tinkuojamųjų sudėtinių termoizoliacinių sistemų ETICS (angl. External Thermal Insulation Composite System) konferencijoje Lenkijoje. Konferencijoje aptarti ETICS moksliniai tyrimai, perspektyvos, įžvalgos, valstybių teisinio reguliavimo, gaisrinės saugos, poveikio aplinkai, perdirbimo, industrijos dalyvių vaidmens ir visuomenės informavimo aspektai.

 Dėmesio sulaukė Čekijos Polistireninio putplasčio asociacijos vadovo Pavel Zemene pranešimas. Istorinių aplinkybių dėka dar kelete Europos valstybių yra užsilikęs principas, kad statybos produktų degumo reglamentavimas vyksta medžiagiškumo principais, ir šiltinant išorines atitvaras su EPS priešgaisrinės saugos reikiamas lygmuo pasiekiamas, įrengiant ugnies barjerus iš kitos, dažniausiai plaušinės termoizoliacijos, kuri sistemoje barjero funkcijos neatlieka. P. Zamene pateikta išsami praktinė tyrimų analizė įrodo, kad šie barjerai vietoje tikėtino saugos didinimo efekto, veikia netgi priešingai – didina gaisrinius pavojus. 

  Priminsime, kad ES dokumentais grindžiamas gaisrinės saugos principas yra vertinti galutinės paskirties statybos produktą, kaip sistemą, susidedančią iš keletos atskirų ir turinčių skirtingas degumo klases produktų rinkinio. Todėl yra suprantama, kadėl  P. Zamene savo pranešime pateikė išvadą, jog požiūris ir statinių gaisrinės saugos vertinimas turi būti holistinis.